Електро-Захід Електро Захід Українська Русский Polska
E-mail Print PDF
There are no translations available.

Магнітний пускач - це комутаційний апарат, який призначений для автоматичного багаторазового включення і відключення споживачів електроенергії, таких як електродвигун, електрокотел, електротен та ін.

Магнітний пускач дозволяє здійснювати дистанційне керування, включати і відключати споживача на відстані з пульта керування. Найпоширеніше застосування магнітного пускача - в асинхронних двигунах, за допомогою нього здійснюється пуск, стоп і реверс (зміна напрямку обертання вала) двигуна.

Також магнітний пускач потрібний для розвантаження малопотужних контактів. Наприклад, простий вимикач у звичайній квартирі чи будинку розрахований включати і відключати навантаження не більше 10 Ампер. Визначаємо потужність: струм помножимо на напругу 10 * 220 = 2200 Вт. Це означає, що через цей вимикач можна включити не більше 22 лампочок потужністю 100Вт.

Контакт простого вимикача розвантажимо за допомогою магнітного пускача третьої величини, в якого силові контакти розраховані включати і відключати струм 40 Ампер. Потужність, яку він зможе включати і відключати: 40 * 220 = 8800 Вт. У підсумку зможемо одним клацанням вимикача включати і відключати всю алею вуличного освітлення через контакти магнітного пускача.

Управляється магнітний пускач третьої величини за допомогою електромагнітної котушки, яка споживає 200Вт у момент спрацьовування, а в робочому стані споживає всього 25Вт, що виходить 200/380 = 0,52 А - це струм, який необхідний, щоб пускач спрацював і включив основний силовий ланцюг. Тепер уявіть, що можна поставити маленький компактний вимикач, який буде керувати магнітним пускачем, а він своїми силовими контактами буде включати і відключати великі потужності.

Ще у магнітного пускача котушки управління бувають на напруги 380В, 220В і 36В з метою безпеки людини від ураження електричним струмом. На токарних верстатах встановлюють магнітні пускачі з котушками на 36В. Це необхідно для того, щоб на пульті управління токарним верстатом була безпечна напруга у випадку пробою ізоляції.

Для чого потрібне теплове реле в комплекті з магнітним пускачем?

Теплове реле захищає двигун від перевантаження і від неповнофазного режиму роботи (коли при роботі електродвигуна зникла одна з трьох фаз).

Причини однофазного режиму:

· перегоріла плавка вставка на одній фазі

· підгорів контакт на клемі

· викрутився гвинт на клемників магнітного пускача

· випав фазний провід від вібрації

· поганий контакт на силових контактах пускача.

При перевантаженні двигуна або роботі в неповнофазному режимі струм, що проходить через теплове реле, збільшується. У тепловому реле нагріваються струмопровідні біметалічні пластини. Під дією тепла вони вигинаються і механічно діють на розмикання контакту в тепловому реле, що відключає живлення котушки магнітного пускача. Відбувається відключення двигуна за допомогою пускача.

Електротехнічну продукцію Ви можете придбати в "ДК Електро-Захід". Наша адреса: м.Львів, вул.Зелена, 238. Тел. 032 245-47-53

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

You are here: News Магнітний пускач